14. Dani plesa – Raspored programa
01/02/2017
KKD IBM (29 articles)
Share

14. Dani plesa – Raspored programa

14. DANI PLESA
u čast Miji Čorak Slavenskoj
20. veljače – 28. veljače 2017.

Ponedjeljak, 20. veljače 2017

18 sati
Postavljanje vijenca na spomen-ploču
Starčevićeva 3

19.30 sati
Plesna večer

Baletna slika
koreografija: Olga Andrusenko
izvedba: manja srednja skupina

Billie Jean
koreografija:Ksenija Vrkljan
izvedba: srednja skupina

Kalinka
koreografija: Olga Andrusenko
izvedba: manja srednja skupina

Studio za moderni i klasični ples „Brodski leptirići“, Slavonski Brod

Narančasto sve
koreografija: Ilijana Lončar
izvedba: Ana Marjanović, Lora Matoš, Klara Višaticki i Marta Matošević

Pogled na svijet kroz ružičaste naočale
koreografija: Ilijana Lončar
izvedba: Hana Krpan (dobitnica posebne nagrade u A kategoriji i nastup na Gala večeri Hrvatskog natjecanja “Mia Čorak Slavenska” – suvremeni ples)

Funky
koreografija:Ilijana Lončar
izvedba: grupa suvremenog plesa I ( 3. i 4. razred OŠ)

Jungle Sarabanda
koreografija: Ilijana Lončar
izvedba: grupa suvremenog plesa II (5. i 6.razred OŠ)

Licem u lice
koreografija: Ilijana Lončar
izvedba: grupa suvremenog plesa III (7. i 8.razred OŠ)

Umjetnička organizacija Plesna radionica Ilijane Lončar, Požega

Untitled solo (2001) Multiplied
koreografija: Kate Foley
izvedba: Anika Cetina, Renata Mavrić, Eva Šustar

Water Trio
koreografija i izvedba: Anika Cetina, Renata Mavrić, Eva Šustar

Osnovna škola za klasični balet i suvremeni ples pri OŠ Vežica, Rijeka

Samo pet
koreografija i izvedba: Ema Crnić, studentica 2.godine suvremenog plesa

Simple, Sample
koreografija i izvedba:Šimun Stankov, student 2.godine suvremenog plesa

Studenti Akademije dramske umjetnost iz Zagreba – Odsjek plesa

Velika dvorana kazališta, Trg Stjepana Miletića 12
Ulaz je slobodan

 

Srijeda, 22. veljače 2017.

18 sati
Predstavljanje Zbornika radova s Interdisciplinarnog znanstveno umjetničkog skupa “Mia Čorak Slavenska 2016.“
Gradska knjižnica,Trg Stjepana Miletića 12
Ulaz je slobodan

19.30 sati
Projekcija dokumentarnog filma
„Mia, a dancer’s journey“
Gradska knjižnica,Trg Stjepana Miletića 12
Ulaz je slobodan

 

Četvrtak, 23. veljače 2017.

19.30 sati
GALA VEČER
hrvatskih nacionalnih baletnih ansambala

„Labuđe jezero“, izvadak iz 2. čina
glazba: Petar Iljič Čajkovski
koreografija: Vladimir Malakhov
izvedba: ODETTA:Miruna Miciu,PRINC SIEGFRIED:Andrea Schifano,TRI VELIKA LABUDA:Tamlyn Higgins, Rieka Suzuki i Iva Vitić Gameiro,ČETIRI MALA LABUDA: Anamarija Marković, Asuka Maruo, Catarina Meneses i Valentina Štrok, LABUDOVI:Dora Blaić, Darija Brdovnik, Sabrina Feichter, Saya Ikegami, Marta Kanazir, Dora Kovač, Mutsumi Matsuhisa, Ozana Mirković, Dunja Novković, Lucija Radić, Lada Rora, Cristiana Rotolo, Rebecca Smith, Maja Šehić, Atina Tanović i Helena Troha

Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu

Izvadak iz baletne predstave „Na putu“
glazba: Johann Sebastian Bach – Goldberg variation
koreografija: Igor Kirov
izvedba:SOLO: Hazuki Tanase,TRIO: Hazuki Tanase, Oleksandar Koriakovskyi i Ekaterina Kuznetsova SOLO:Ekaterina Kuznetsova

Baletni duo „On the edge“
glazba:Antonio Vivaldi – Concerto for Two Mandolins
koreografija: Igor Kirov
izvedba: Hazuki Tanase i Oleksandar Koriakovskyi

Hrvatsko narodno kazalište u Splitu

Izvadak iz baletne predstave „Fortuna“
glazba: Carl Orff (Carmina Burana)
koreograf (kostimograf, svjetlo): Vuk Ognjenović
izvedba: Helena Horvat, Lucija Horvat, Marija Selak, Anja Bašnec, Lucija Firi, Sara Epifany Erceg, Klarisa Stanisavljević, Mislav Šimić, Vanja Dušić, Danijel Novoselac i Vuk Ognjenović

Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku

Izvadak iz baleta „Spartak”
glazba: Aram Hačaturjan
koreografija: Jurij Grigorovič
izvedba: Andrej Koteles & Laura Orlić

„Rijeka vremena”
glazba: Mercedes Sosa (“Como unpajaro libre”) & Stavros Lantsias (“The River of Time”)
koreograf: Balázs Baranyai
izvedba: Daniele Romeo & Marta Voinea Čavrak

Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca u Rijeci
Velika dvorana kazališta, Trg Stjepana Miletića 12

Cijena ulaznice: 50 kn

 

Petak, 24. veljače 2017.

19.30 sati
Plesna predstava
„Starost – Alzeheimer cafe“
koreografija, koncept i izbor glazbe: Mirjana Preis
izvedba: Branko Banković i Grigor Baždar

Studio za suvremeni ples, Zagreb
Velika dvorana kazališta, Trg Stjepana Miletića 12
Ulaz je slobodan

20.30 sati
Plesna predstava
„Etida za violu i midi kontroler“
koreografija: Nastasja Štefanić
izvedba: Nastasja Štefanić i Miro Manojlović
Velika dvorana kazališta, Trg Stjepana Miletića 12
Ulaz je slobodan

 

Subota, 25. veljače 2017.

17 sati
„Ja pa ti pa mi“
serija scenskih događanja za djecu
epizoda Stranci
autorica koncepta:Zrinka Šimičić Mihanović
Izvođačice, autorice glazbe i koreografije: Lana Juranić (fagot) i Nastasja Štefanić (ples)
Plesna dvorana „Brodskih leptirića“, Trg Stjepana Miletića 12
Ulaz je slobodan

18 sati
Plesna predstava za djecu
„RITAM TAM – Bajka o ritmu”
koreografija: Ana Mrak
izvedba: Martina Tomić, Dina Ekštajn, Ana Vnučec, Branko Banković
glumica: Zrinka Kušević
Koprodukcija Studija za suvremeni ples i Gradskog Kazališta Trešnja iz Zagreba
Velika dvorana kazališta, Trg Stjepana Miletića 12
Cijena ulaznice: 20 kn (roditelji)
Ulaz je slobodan za djecu

 

Ponedjeljak, 27. veljače 2017.

19.30 sati
Plesna predstava
„Invisible Time“
glazbeno – plesno djelo za plesača, udaraljkašicu i elektroniku
koreografija: Melita Spahić Bezjak
kompozitor: Ana Horvat
udaraljkašica:Kaja Farszky,
plesač: Zvonimir Kvesić
Koprodukcija: Muzički biennale Zagreb i Zagrebački plesni centar
Velika dvorana kazališta, Trg Stjepana Miletića 12
Ulaz je slobodan

 

Utorak, 28. veljače 2017.

17 sati
„Radost pokreta“- smotra školskih plesnih skupina
Udruga školskih plesnih skupina „Radost pokreta“ , škole nositeljice projekta i Kazališno-koncertna dvorana „Ivana Brlić-Mažuranić“
Velika dvorana kazališta, Trg Stjepana Miletića 12
Ulaz je slobodan
Slavonski Brod, 20. veljače 2017.-28. veljače 2017.
Manifestacija se održava uz potporu
Ministarstva kulture Republike Hrvatske i
Grada Slavonskog Broda

 

KKD IBM

KKD IBM